Najlepsze drzwi przesuwne do biura

Drzwi przesuwne do biura to idealne rozwiązanie dla osób które kochają nowoczesne rozwiązania lub też ich biuro jest na tyle małe, że tradycyjne drzwi mogą zawadzać. Są przez to bardzo praktyczne, ale też bezpieczniejsze. Dzięki nim zyskujemy znacznie więcej miejsca, optyczne powiększenie pomieszczenia, ale też możliwość wykonania niezwykłych aranżacji. Wszystko zależy oczywiście od naszej kreatywności.

Zatem zastanówmy się jak dokonać wyboru dobrych drzwi przesuwnych do biura? Czy wszystkie są takie same czy jednak różnią się czymś więcej, niż kolorem? Jeśli nasuwa Wam się jeszcze więcej pytań, koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł. Zajrzyjcie też do naszego rankingu najlepszych oraz zostawcie komentarz!

A teraz zapraszamy do lektury!

Jakie drzwi przesuwne do biura wybrać i kupić?

Chcąc wybrać dobre drzwi przesuwne do biura powinniśmy zastanowić się, co liczy się dla nas najbardziej. Powinniśmy też przeanalizować kilka elementów, takich jak:

Drzwi przesuwne do biura
Drzwi przesuwne do biura – cena, opinie, ranking
  • skrzydła,
  • materiał,
  • rozmiar,
  • montaż.

Zobacz: JAK DRUK 3D POMAGA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM?

Skrzydła drzwi przesuwnych do biura

Liczba skrzydeł w drzwiach przesuwnych do biura zależy od tego jak duże mamy pomieszczenie. Wybrać możemy albo jednoskrzydłowe i jest to proponowana opcja dla małych biur, aby nie zabierać zbyt dużo miejsca. Skrzydło dwudrzwiowe zaleca się przy większych pomieszczeniach, aby jeszcze bardziej wizualnie nadać przestrzeni. Do tego oczywiście dobieramy, czy mają być one gładkie, czy w jakieś wzorki lub ozdoby.

Materiał drzwi przesuwnych do biura

Wybierając system przesuwny drzwi do biura powinniśmy zdecydować się na taki materiał, które będzie jednocześnie wytrzymałe, ale też przypasuje nam do reszty wnętrz pod względem wyglądu. Najpopularniejsze, ale też najtańsze są materiały drewnopodobne. Jednak niektóre modele mogą być wątpliwej jakości. Dobrze sprawdźmy materiał przed zakupem lub zdecydujmy się na drzwi drewniane. Są droższe, ale i bardziej wytrzymałe. Pamiętajmy, aby drzwi przesuwne do biura były dobrze zaimpregnowane, aby wilgoć się do nich nie dostała. w końcu te drewniane to wydatek na wiele lat, gdyż same w sobie są bardzo wytrzymałe.

Dla osób lubiących nowoczesność i jednocześnie prostotę proponujemy szkło. Szczególnie szkło hartowane. Choć jest to dość delikatny materiał i czasem może ono pęknąć, jednak zdarza się to bardzo rzadko. Są idealne dla ceniących elegancję i nowoczesny design. Jednak warto zaopatrzyć się w rolety, jeśli nie chcemy być ciągle obserwowani przez innych pracowników.

Niektóre drzwi przesuwne do biura są też wykonane z metalu lub aluminium. Bardziej pasują do nowoczesnych i zimnych wnętrz, gdyż są surowymi materiałami. Zdecydowanie będą pasować do biur w nowoczesnych wieżowcach.

Rozmiar drzwi przesuwnych do biura

Rozmiar drzwi przesuwnych do biura jest ważny. Zwykle do mniejszych pomieszczeń wybieramy węższe, a do większych – szersze. Rozmiar powinien być dopasowany zarówno na szerokość, ale też na wysokość. Drzwi nie mogą być ani za krótkie, żeby nie było zbyt dużej szczeliny od podłogi. W końcu po co nam drzwi, które by nie wygłuszały dźwięku. Ale też nie mogą być zbyt długie, aby można je było swobodnie otwierać i zamykać.

Montaż drzwi przesuwnych do biura

Montaż drzwi przesuwnych do biura możemy wykonać sami lub przy pomocy fachowców. Niezależnie od wyboru i tak najprostszym sposobem jest montaż naścienny. W tym przypadku musimy tylko przykręcić prowadnice do sufitu, a na niej umieścić skrzydło, bądź skrzydła. I gotowe!

Polecamy sprawdzić: 3 MITY NA TEMAT ROZMÓW KWALIFIKACYJNYCH

Nieco trudniej jest z drzwiami przesuwnymi do biura wewnętrznymi. Choć jest to zdecydowanie bardziej praktyczna i wytrzymała wersja, jest też znacznie trudniejsza do wykonania. Najlepiej zaplanować je już podczas budowy. Jeśli jest za późno i ściana już stoi, nie pozostaje nam nic innego, jak ją wyburzyć. W miejscu tej ściany wznosimy dwie ścianki kartonowo-gipsowe. A pomiędzy je wkładamy owe drzwi. Jeśli zależy nam na wytrzymałości oraz aby mieć jeszcze więcej miejsca i przestronności, możemy poświęcić trochę więcej czasu na remont i cieszyć się wieloletnim efektem.

Każde drzwi przesuwne do biura, niezależnie od rodzaju, powinny być starannie zamontowane. Poświęćmy trochę więcej czasu, ale zróbmy to porządnie. Tak, aby przez wiele lat nic się nie psuło.

Jakie drzwi przesuwne do biura
Jakie drzwi przesuwne do biura wybrać – ranking, opinie i cena

Jakie zalety mają drzwi przesuwne do biura?

Dobre drzwi przesuwne do biura mają wiele zalet. Przede wszystkim są stworzone z myślą o małych biurach, w których liczy się każde wolne miejsce. Nie musimy się martwić, że otwierając tradycyjne drzwi będziemy uderzać o inne meble, które poniszczymy w ten sposób.

Drzwi przesuwne do biura to także większe bezpieczeństwo. Nie ma progu, nie ma się o co potknąć niosąc kawę czy dużą ilość dokumentów. Ale też tego rodzaju drzwi są zaopatrzone z boku w miękką, ochronną powłokę, która ma za zadanie sprawiać, że nie będziemy trzaskać, ani hałasować. Ale też przytrzaśnięcie sobie palców nie będzie tak bolesne, jak w tradycyjnych. Niektóre rodzaje mają też wbudowane spowalniacze.

Zarówno możliwość wyboru tradycyjnego, jak i nowoczesnego designu pozwala dopasować produkt do każdego wnętrza. Producenci zadbali o to, aby wybór był na prawdę duży. I z rozmiarami i z kolorami, z materiałami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wyjątkowego wnętrza.

Jakie wady mają drzwi przesuwne do biura?

Choć drzwi przesuwne do biura mają wiele zalet, nie możemy zapomnieć też o wadach produktu. Najważniejsze jest, że nie do końca mamy tyle wolnego miejsca, ile myślimy. W końcu wybierając drzwi naścienne, gdzieś muszą się przesuwać skrzydła i przesuwają się na ścianę.

Do tego zwykle gorzej wygłuszają dźwięk, dlatego, gdy zależy nam na dużej prywatności w biurze, zdecydowanie powinniśmy wybrać te tradycyjne. To działa w dwie strony – inni słyszą nas, ale też my słyszymy innych.

Gdzie kupić drzwi przesuwne do biura?

Drzwi przesuwne do biura stają się coraz bardziej popularne, zatem dostaniemy je w każdym sklepie stacjonarnym, budowlanym. Jednak może nie być aż takiego wyboru, jak w sklepach internetowych. Wybór sklepu należy więc do nas. Oto kilku znanych producentów: Reno, X-Store, Troax, Greg, Verriere i inni.

Zobacz też: W JAKI SPOSÓB PRACODAWCA MOŻE ZDOBYĆ DOFINANSOWANIE DLA PRACOWNIKA Z ORZECZENIEM O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI?

Cena drzwi przesuwnych do biura

Dobre drzwi przesuwne do biura wcale nie muszą być droższe od tych tradycyjnych. Ceny rozpoczynają się od 200 zł. Są to jednak drzwi dość słabej jakości i jeśli zależy nam na czymś mocniejszym, powinniśmy zainwestować w nieco droższe. Za dobrej jakości drzwi przesuwne do biura zapłacimy nawet 1000 zł. Oczywiście w zależności od rozmiaru i materiału wykonania.

Pamiętajmy też, że możemy je zamontować sami lub gdy nie jesteśmy pewni własnych umiejętności, wliczyć koszty montażu przez profesjonalistów.

Najlepsze drzwi przesuwne do biura
Najlepsze drzwi przesuwne do biura

Drzwi przesuwne do biura – opinie

Jakie drzwi przesuwne do biura wybrać? Nadal się zastanawiacie? A może już wybraliście swój typ? Czym się kierujecie podczas zakupów? Widzicie więcej plusów czy zalet? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze opinie! Czekamy z niecierpliwością!

Drzwi przesuwne do biura / Ranking najlepszych

Dla osób niezdecydowanych przygotowaliśmy ranking najlepszych drzwi przesuwnych do biura. W zestawieniu znajdują się różne modele, jednak wszystkie są polecane przez innych czytelników. Znajdziemy też aktualne ceny. Koniecznie zobaczcie!