Ekspres do kawy do biura

Dobry ekspres do kawy do biura jest coraz chętniej wybieranym dodatkiem. Wielu z nas uwielbia smak pysznej, świeżo zmielonej kawy, jedna nie zawsze mamy miejsce w kuchni czy odpowiednie finanse na zakup takiego sprzętu do domu. A na mieście kawa jest droższa i nie zawsze chcemy aż tyle wydawać pieniędzy. Dlatego wiele firm decyduje się zakupić ekspres do kawy także do swojego biura, aby zapewnić pracownikom komfort pracy i codziennie świeżo zaparzoną kawę. Jej smak jest bardziej intensywny, mocny, aromatyczny, a zapach unosi się dosłownie wszędzie. Pobudza od rana do działania. Ten gadżet sprawi, że wszyscy będą zadowoleni, wystarczy tylko wybrać odpowiedni model.

A wszystkie potrzebne informacje znajdziecie poniżej! Jaki ekspres do kawy do biura wybrać? Czym się kierować? Między czym można wybierać? Na co warto szczególnie zwrócić uwagę? To wszystko znajdziecie u nas, w poniższym poradniku. Zobaczcie sami co dla Was przygotowaliśmy. Wiele informacji, ciekawostek i przykładów w jednym miejscu. Zapraszamy do lektury i do rankingu najlepszych!

Jaki ekspres do kawy do biura wybrać i kupić?

Odpowiedni ekspres do kawy do biura to podstawa zaspokojenia potrzeb pracowników. Wielu z nas pije bowiem kawę codziennie rano lub do śniadania czy lunchu. Dlatego warto wybrać odpowiedni, dopasowany model, który będzie łatwy w obsłudze i bezawaryjny. Warto więc sprawdzić wszystkie dostępne opcje, szczególnie zwracając uwagę na:

  • rodzaj,
  • pojemność,
  • system spieniania mleka.
Ekspres do kawy do biura
Ekspres do kawy do biura /Ranking, cena i opinie

Rodzaj ekspresu do kawy do biura

Zanim zdecydujemy się na zakup w ciemno, warto sprawdzić, co oferują nam producenci. I najlepiej jest zacząć od rodzaju ekspresu do kawy do biura. Oto kilka tych, które się najbardziej opłacają:

  1. przelewowe – to niewielkie urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca, ale potrafi zrobić dużo kawy. Jest bardzo prosty w użyciu, gdyż nie posiada żadnych dodatkowych funkcji. Wykorzystuje niskie ciśnienie, do pojemnika wsypujemy zmieloną już kawę, do tego mamy specjalny filtr, który ją filtruje. Wrzątek się przez to przelewa i do dzbanka spływa nam napój. W niektórych modelach zamiast kawy można też wsypać liście herbaty i wyjdzie nam napar herbaciny dla większej ilości osób. Nie ma tu systemu spieniania mleka.
  2. ciśnieniowe – są już większe i droższe, gdyż mają więcej funkcji. Wykorzystujemy tu albo już zmieloną kawę albo w ziarenkach, w zależności od modelu. Wystarczy więc napełnić pojemnik, wcisnąć odpowiedni przycisk, a kawa sama nam się zrobi w kubku. Jest to bardzo proste urządzenie, łatwe w obsłudze i oferuje nam wiele możliwości, choćby kawę mleczną z pianką typu latte, cappuccino, flat white i inne, americano, czarna czy też herbata.

Pojemność ekspresu do kawy do biura

Pojemność ekspresu do kawy do biura to bardzo ważny element, bowiem zakup odpowiedniego sprzętu zależy, ile osób będzie z niego korzystało, a więc liczba pracowników i wielkość urządzenia, które sobie z tym poradzi. Oczywiści przelewowe sprawdzą się zawsze, gdyż zrobimy kawę dla wielu osób na raz. Jednak pamiętajmy, że nie mają innych, dodatkowych funkcji.

Zobacz: DRZWI PRZESUWNE DO BIURA

Choć najlepszy smak czeka nas z ciśnieniowego ekspresu do kawy do biura. Tu wykorzystywane jest duże ciśnienie, które nie zabiera nam smaku i aromatu, a wręcz przeciwnie, wzmacnia go. Jest też łatwy w obsłudze, bo wybieramy tylko odpowiedni przycisk. Jednak możemy wykonać jedną kawę do jednego kubka na raz, bądź w niektórych modelach można także zrobić dwie (i to różne) kawy na raz. Ale są to droższe modele.

Jaki ekspres do kawy do biura
Jaki ekspres do kawy do biura wybrać? Opinie, cena i ranking

System spieniania mleka w ekspresie do kawy do biura

Bardzo ciekawym i bardzo przydatnym dodatkiem jest możliwość spieniania mleka w ekspresie do kawy do biura. Zwłaszcza wiele kobiet uwielbia bardo mleczne kawy, z pięknie ubitą pianką mleka. Warto przed zakupem wybadać czy ten dodatek będzie potrzebny. I co ciekawe taką piankę można ubić nie tylko z krowiego mleka, ale też z roślinnych odpowiedników, jak mleko sojowe, kokosowe, migdałowe oraz inne.

System spieniania mleka jest bardzo prosty w obsłudze i z pewnością znajdziemy we wszystkich modelach ciśnieniowych. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni przycisk np. kawa mleczna i wybrać czy ma to być cappuccino, latte macchiato a może jeszcze inna? W przypadku ekspresów kapsułkowych zwykle wrzucamy kapsułkę ze sproszkowanym mlekiem, a to byłoby mało opłacalne, z kolei w przypadku kolbowych należałoby ręcznie zrobić samemu sobie taką piankę, co jest pracochłonne i nie każdy umiałby to na już zrobić. Dlatego te ekspresy raczej nie są wybierane.

Sprawdź: JAK DRUK 3D POMAGA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM?

Najlepszy ekspres do kawy do biura

Najlepszy ekspres do kawy do biura to ten, który został dobrze dopasowany do potrzeb, ale też do umiejętności osób, które będą z niego korzystać. Przede wszystkim powinien być łatwy w obsłudze. Możemy dopasować także dany model pod ilość pracowników. W zależności od dostępnego miejsca sprawdźmy jego parametry czy też funkcje jakie posiada. Dodatkowym atutem są funkcje do robienia kawy latte czy cappuccino. Ekspres może też wykonywać dwie kawy jednocześnie lub w przypadku przelewowego dużą porcję kawy dla wielu pracowników.

Gdzie kupić ekspres do kawy do biura?

Dobry ekspres do kawy do biura kupimy w sklepach stacjonarnych, gdzie możemy dokładnie sprawdzić dostępne modele, porównać je czy też skonsultować wybór z doradcą klienta. Są to m. in.: sklepy z akcesoriami gospodarstwa domowego, markety z RTV i AGD, markety ogólnobranżowe. Ale możemy też dokonac zakupu poprzez internet, gdzie jest duży wybór.

Do znanych producentów możemy zaliczyć: DeLongi, Toschiba, Philips, Tschibo, Amica, Silvercrest i inni.

Najlepszy ekspres do kawy do biura
Najlepszy ekspres do kawy do biura

Cena ekspresu do kawy do biura

Zapewne ciekawi Was, ile może kosztować najlepszy ekspres do kawy do biura. Oczywiście nie możemy nie wspomnieć, że wszystko zależy od rodzaju, modelu, dostępnych funkcji i wielkości. Najtańsze są jedne z przelewowych. Ich koszt zaczyna się od około 100 zł. Co jakiś czas musimy tylko wymieniać filtry na nowe. Ciśnieniowe są znacznie droższe, ale też mają więcej opcji, dlatego ich koszt waha się między 1500 zł a nawet do 3000 zł.

Polecamy: 3 MITY NA TEMAT ROZMÓW KWALIFIKACYJNYCH

Ekspres do kawy do biura – opinie

Dajcie znać, co wy sądzicie na temat ekspresu do kawy do biura! Czy w Waszym środowisku pracy jest taki gadżet? Chętnie z niego korzystacie? Dlaczego tak lub dlaczego nie? Jest łatwy w obsłudze? Jaki to rodzaj? Inni pracownicy też chętnie z niego korzystają? Czym się charakteryzuje? Czy rzeczywiście można na nim zaoszczędzić czas oraz pieniądze? Czy czuć różnicę w smaku między kawą z ekspresu a kawą sypaną czy rozpuszczalną? Na Wasze opinie czekamy z niecierpliwością w sekcji komentarzy!

Ekspres do kawy do biura / Ranking najlepszych

Każdy z nas jest małym miłośnikiem dobrej kawy. Dlatego też wiele firm decyduje się dać swoim pracownikom możliwość wypicia pysznej, świeżo zmielonej kawy już od rana, aby zacząć dzień lepiej i mieć więcej sił do działania w pracy. Jednak jeśli nie wiecie, na co się zdecydować, przygotowaliśmy dla Was małą podpowiedź postaci rankingu najlepszych ekspresów do kawy do biura. Zobaczcie co kupują inni, co jest sprawdzone oraz polecane. Zapraszamy do zapoznania się i dobrego wyboru!